Pioneer Tractor Pony tractor

Pioneer Tractor Pony

Vermogen

26 hp[B] hp

Productie

1916-1926

Transmissie

Versnelling / tandwiel

Introductie

Pioneer Tractor Pony: historische landbouwtrekker

De Pioneer Tractor Pony is een landbouwtrekker die werd geproduceerd tussen 1916 en 1926 in Winona, Minnesota, in de Verenigde Staten. Deze machine vertegenwoordigt een vroeg stadium van de gemechaniseerde landbouw en werd ontworpen als een standaard trekker voor algemeen gebruik op het veld.

Motor en aandrijflijn

De trekker wordt aangedreven door een vloeistofgekoelde 4-cilinder benzinemotor met een cilinderinhoud van 7,7 liter. De boring en slag van de motor bedragen 127 x 152 mm, met een nominaal toerental van 650 tpm. Het vermogen wordt overgebracht via een versnellingsbak met drie versnellingen vooruit en één achteruit. De machine beschikt over een 1WD-aandrijving (tweewielaandrijving).

Vermogensafgifte en prestaties

De Pioneer Tractor Pony levert een geclaimd vermogen van 8,9 kW aan de trekhaak voor trekwerkzaamheden. Daarnaast is de machine voorzien van een riemaandrijving die een vermogen van 17,9 kW levert, wat destijds essentieel was voor het aandrijven van stationaire landbouwmachines zoals dorsmachines.

Afmetingen en constructie

De trekker heeft een lengte van 401 cm, een breedte van 243 cm en een hoogte van 162 cm. Het totale gewicht van de machine bedraagt 2721 kg. Het ontwerp omvat een open bestuurdersplatform en maakt gebruik van een handmatig bediend besturingssysteem.

Conclusion

Gezien de technische specificaties en de bouwperiode is de Pioneer Tractor Pony een representatieve machine voor de vroege twintigste-eeuwse landbouw. Het model is voornamelijk geschikt voor verzamelaars en liefhebbers van historische landbouwtechniek die interesse hebben in de ontwikkeling van vroege verbrandingsmotoren in trekkers.

Productie-informatie van de Pioneer Tractor, Pony

  • Trekker met standaard spoorbreedte
  • Gebouwd in Winona, Minnesota, VS
FabrikantPioneer Tractor

Afmetingen en bandeninformatie van Pioneer Tractor, Pony

Lengte401 cm
Gewicht2721 kg
Breedte243 cm
Hoogte162 cm

Motorspecificaties van Pioneer Tractor, Pony

  • Pioneer Tractor
  • Vloeistofgekoeld
  • Benzine
  • 4-cilinder
Nominaal toerental (tpm)650
Displacement7.7 L
Boring/Slag127 x 152 mm

Transmissie-informatie van de Pioneer Tractor, Pony

Transmissievarianten 1

TypeVersnelling / tandwiel
Versnellingen3 vooruit en 1 achteruit

Mechanische specificaties van de Pioneer Tractor, Pony

  • Open bestuurdersplatform.
Drive3x1 1WD
BesturingHandmatig

Vermogensinformatie van de Pioneer Tractor, Pony

Drawbar (claimed)8.9 kW
Riem (geclaimd)17.9 kW

Positionering

Met 26 hp[B] pk bevindt de Pioneer Tractor Pony zich net onder de Special (33 pk) in het Pioneer Tractor-gamma. Zijn vermogen plaatst hem in het 35e percentiel van de modellen uit de jaren 1910 in onze database (158 machines).

Veelgestelde vragen

Hoeveel pk heeft de Pioneer Tractor Pony?

De Pioneer Tractor Pony levert 26 hp[B] pk.

In welke jaren werd de Pioneer Tractor Pony geproduceerd?

De Pioneer Tractor Pony werd geproduceerd in 1916-1926.

Welke transmissie gebruikt de Pioneer Tractor Pony?

De Pioneer Tractor Pony gebruikt een Versnelling / tandwiel-transmissie.

Vergelijk de Pioneer Tractor Pony met een ander model