
Volvo T814
Vermogen
113 hp
Productie
1969-1978
Motor
Diesel met turbo
Aandrijving
4WD
Uit dezelfde serie:
Introductie
Volvo T814: Technische specificaties en overzicht
De Volvo T814 is een robuuste rijwielcultuurtractor die tussen 1969 en 1978 werd geproduceerd. Dit model, ontworpen voor zware agrarische werkzaamheden, staat bekend om zijn betrouwbaarheid en constructiekwaliteit uit de jaren zeventig.
Motor en aandrijflijn
De tractor wordt aangedreven door een vloeistofgekoelde Volvo TD60 zescilinder dieselmotor met turbo. Met een cilinderinhoud van 5,5 liter levert deze motor een vermogen van 104,4 kW bij een nominaal toerental van 2300 tpm. Het maximale koppel van 465,1 Nm wordt bereikt bij 1600 tpm. De krachtoverbrenging verloopt via een transmissie met acht versnellingen vooruit en twee achteruit.
Mechanische opbouw en tractie
De T814 is uitgerust met vierwielaandrijving en een standaard differentieelblokkering voor optimale grip op onverhard terrein. De besturing is voorzien van hydrostatische ondersteuning voor een verhoogde wendbaarheid. De machine rust op 14.9-24 voorbanden en 18.4-38 achterbanden, wat bijdraagt aan de stabiliteit van het voertuig, dat een eigen gewicht heeft van 6441 kg.
Hydrauliek en hefvermogen
Het hydraulisch systeem beschikt over twee ventielen. De standaard hydraulische pomp levert een debiet van 29,9 lpm, met een optionele configuratie tot 45,0 lpm. De achterhef heeft een hefcapaciteit van 2358 kg, welke optioneel kan worden verhoogd naar 2798 kg voor zwaardere werktuigen.
Afmetingen en ergonomie
Met een wielbasis van 284 cm, een totale lengte van 436 cm en een breedte van 228 cm biedt de tractor een stabiel platform voor diverse landbouwtaken. De spoorbreedte is aan de voorzijde 173 cm en aan de achterzijde instelbaar tussen 160 en 180 cm. Een cabine met verwarmingssysteem was als optie beschikbaar voor de gebruiker.
Conclusion
Gezien zijn technische specificaties, waaronder de vierwielaandrijving en het hefvermogen, is de Volvo T814 geschikt voor algemeen zwaar veldwerk en tractietoepassingen. De machine is een representatief voorbeeld van de mid-range trekkers uit de jaren zeventig.
Productie-informatie van de Volvo, T814
- Rijencultuur tractor
| Fabrikant | Volvo |
|---|---|
| Totaal gebouwd | 6370 |
Afmetingen en bandeninformatie van Volvo, T814
| Spoorbreedte achter | 160 to 180 cm |
|---|---|
| Wielbasis | 284 cm |
| Gewicht | 6441 kg |
| Hoogte (cabine) | 259 cm |
| Lengte | 436 cm |
| Front tread | 173 cm |
| Breedte | 228 cm |
| Landbouw voorbanden | 14.9-24 |
|---|---|
| Landbouw achterbanden | 18.4-38 |
Motorspecificaties van Volvo, T814
- Volvo TD60
- De TD50-motor werd gebruikt tot 1975, toen hij werd vervangen door de TD60.
- Vloeistofgekoeld
- Diesel met turbo
- 6-cilinder
| Koppel RPM (Toerental) | 1600 |
|---|---|
| Vermogen | 104.4 kW |
| Displacement | 5.5 L |
| Startvermogen | 3.0 kW |
| Startspanning (volt) | 12 |
| Koppel | 465.1 Nm |
| Nominaal toerental (tpm) | 2300 |
| Boring/Slag | 98 x 120 mm |
Transmissie-informatie van de Volvo, T814
Transmissievarianten 1
| Versnellingen | 8 vooruit en 2 achteruit |
|---|
Mechanische specificaties van de Volvo, T814
- Four-wheel drive
- Cabine optioneel met verwarming
- Disc brakes
| Differential lock | Standaard |
|---|---|
| Besturing | Hydrostatisch vermogen |
Vermogensinformatie van de Volvo, T814
| Type Aftakas achter | 540/1000 |
|---|
Hydrauliekspecificaties van Volvo, T814
| Valves | 2 |
|---|---|
| Pump flow | 7.9 gpm [29.9 lpm] |
| Pump flow(optioneel) | 11.9 gpm (optional) [45.0 lpm] |
Driepuntshefinrichting van Volvo, T814
| Rear lift | 5,200 lbs [2358 kg] |
|---|---|
| Rear lift(optioneel) | 6,170 lbs (optional) [2798 kg] |
Positionering
Met 113 pk bevindt de Volvo T814 zich net onder de T810 (133 pk) in het Volvo-gamma. Zijn vermogen plaatst hem in het 89e percentiel van de modellen uit de jaren 1960 in onze database (709 machines).
Veelgestelde vragen
Hoeveel pk heeft de Volvo T814?
De Volvo T814 levert 113 pk.
In welke jaren werd de Volvo T814 geproduceerd?
De Volvo T814 werd geproduceerd in 1969-1978.
Welke motor heeft de Volvo T814?
De Volvo T814 wordt aangedreven door een Diesel met turbo-motor.
Is de Volvo T814 4WD?
De Volvo T814 is beschikbaar als 4WD.
Vergelijk de Volvo T814 met een ander model
Populaire vergelijkingen