
Allis Chalmers 416
Vermogen
1973 hp
Productie
16hp
Transmissie
Belt-driven shuttle
Uit dezelfde serie:
Introductie
Allis-Chalmers 416 - Tuin- en gazontractor
De Allis-Chalmers 416 is een compacte tuintractor die in de jaren 70 werd geproduceerd in de fabriek in Lexington, South Carolina, VS. Deze machine is ontworpen voor uiteenlopende onderhoudstaken in tuinen en op kleine percelen.
Motorisering en prestaties
De tractor wordt aangedreven door een luchtgekoelde motor met een cilinderinhoud van 35.89 ci en een nominaal toerental van 3600 tpm. Het vermogen bedraagt 11.9 kW (16 pk). De motor maakt gebruik van een droog luchtfilter en vereist periodiek onderhoud aan de olie, waarbij de oliecapaciteit 1.9 liter bedraagt.
Transmissie en aandrijving
De Allis-Chalmers 416 is verkrijgbaar met twee transmissietypen: een riemaangedreven shuttle-transmissie met vier versnellingen vooruit en achteruit, of een riemaangedreven hydrostatische transmissie voor traploze snelheidsregeling. De bediening verloopt via een koppeling/rempedaal en een shuttle-hendel, waarbij voor de handgeschakelde variant geldt dat de tractor stil moet staan om van versnelling te wisselen.
Mechanische opbouw en dimensies
Het model is uitgevoerd met tweewielaandrijving en een open bestuurdersplatform. De tractor heeft een wielbasis van 122 cm en een totale lengte van 187 cm. Het eigen gewicht bedraagt circa 394 kg. De bodemvrijheid onder de vooras is 20 cm, wat bijdraagt aan de wendbaarheid op gazons.
Aftakas en uitrusting
De tractor biedt optionele voorzieningen voor een achter- en frontaftakas. De achteraftakas werkt op 540 tpm en wordt elektrisch ingeschakeld. Voor maaiwerkzaamheden kunnen maaidekken van 42 of 48 inch worden gemonteerd, waarbij gazonbanden zorgen voor een beperkte bodemdruk.
Conclusion
De Allis-Chalmers 416 is een robuuste tuintractor die zich richt op particuliere gebruikers en hoveniers voor lichte maaiwerkzaamheden en terreinonderhoud. Door de keuze tussen een handgeschakelde shuttle-transmissie en een hydrostatische uitvoering kan de machine worden aangepast aan de specifieke gebruiksbehoeften.
Productie-informatie van de Allis Chalmers, 416
- De Allis-Chalmers 416S was Simplicity modelcode 1600260 en de Allis-Chalmers 416H was modelcode 1600261. Er was geen corresponderend Simpicity-model, maar deze codes worden gebruikt om onderdelen en handleidingen te identificeren in de Simplicity catalogus.
- Garden tractor
- Gebouwd in Lexington, South Carolina, VS
| Fabrikant | Allis Chalmers |
|---|
Afmetingen en bandeninformatie van Allis Chalmers, 416
| Front tread | 77 cm |
|---|---|
| Wielbasis | 122 cm |
| Hoogte (motorkap) | 99 cm |
| Hoogte (stuurwiel) | 109 cm |
| Lengte | 187 cm |
| Bodemvrijheid (vooras) | 20 cm |
| Gewicht | 394 kg |
| Breedte | 97 cm |
| Spoorbreedte achter | 71 cm |
| Bodemvrijheid (trekboom) | 19 cm |
| Bodemvrijheid (achteras) | 15 cm |
| Bodemvrijheid (achteras)(optioneel) | 386 kg |
| Gazon/gras voor | 16-6.50x8 |
|---|---|
| Gazon/gras achter | 23-10.50x12 |
Motorspecificaties van Allis Chalmers, 416
- Luchtgekoeld
| Vermogen | 11.9 kW |
|---|---|
| Displacement | 35.89 ci |
| Oliecapaciteit | 1.9 L |
| Luchtfilter | Droog element |
| Boring/Slag | 95 x 83 mm |
| Olie verversen | 25 h |
| Startspanning (volt) | 12 |
| Nominaal toerental (tpm) | 3600 |
Transmissie-informatie van de Allis Chalmers, 416
Transmissievarianten 1
- Four speed transmission with right-hand shuttle lever. Tractor must be stopped to shift gears and shuttle lever in neutral, or the clutch/brake pedal fully depressed.
| Type | Belt-driven shuttle |
|---|---|
| Versnellingen | 4 vooruit en achteruit |
| Oliecapaciteit | 1.4 L |
Transmissievarianten 2
| 4 | Versnellingspook/schakeling |
|---|---|
| 3 | Shuttle shift |
| 1 | Gashendel / Gasklep |
| 2 | Clutch/brake |
Transmissievarianten 3
| Type | Belt-driven hydrostatic |
|---|---|
| Versnellingen | Traploos vooruit en achteruit |
Transmissievarianten 4
| 3 | Forward/reverse |
|---|---|
| 1 | Gashendel / Gasklep |
| 2 | Clutch/brake |
- 4-versnellingen omkeerinrichting
- Hydrostatisch
Mechanische specificaties van de Allis Chalmers, 416
- Tweewielaandrijving
- Open bestuurdersplatform.
| Besturing | Handmatig |
|---|
Vermogensinformatie van de Allis Chalmers, 416
| Aftakas achter | Optioneel |
|---|---|
| Front PTO Type | 3600 |
| Koppeling | Elektrisch |
| Type Aftakas achter | 540 |
| Front PTO | Onafhankelijk |
Elektrisch systeem van Allis Chalmers, 416
| Ground | Negative |
|---|---|
| Battery volts | 12 |
| Charging system | Flywheel alternator |
| Charging amps | 15 |
Positionering
Met 1973 pk bevindt de Allis Chalmers 416 zich net boven de 414 (14 pk) in het Allis Chalmers-gamma.
Veelgestelde vragen
Hoeveel pk heeft de Allis Chalmers 416?
De Allis Chalmers 416 levert 1973 pk.
In welke jaren werd de Allis Chalmers 416 geproduceerd?
De Allis Chalmers 416 werd geproduceerd in 16hp.
Welke transmissie gebruikt de Allis Chalmers 416?
De Allis Chalmers 416 gebruikt een Belt-driven shuttle-transmissie.