Ford 120 lawn tractor

Ford 120

Vermogen

1967 - 1971 hp

Productie

12hp

Transmissie

Riemaangedreven tandwiel

Uit dezelfde serie:

100
140

Introductie

Ford 120 tuintractor

De Ford 120 is een compacte tuintractor die tussen 1967 en 1971 werd geproduceerd door Jacobsen. Het model behoort tot de LGT-120 serie en is ontworpen voor uiteenlopende werkzaamheden in het groenonderhoud.

Motor en aandrijflijn

De tractor wordt aangedreven door een luchtgekoelde Kohler K301 benzinemotor met één cilinder. De motor heeft een cilinderinhoud van 29,07 ci (0,48 liter) en levert een bruto vermogen van 8,9 kW. Voor de overbrenging naar de wielen biedt de machine keuze uit twee transmissietypes: een riemaangedreven tandwielkast met vier versnellingen vooruit en één achteruit, of een traploze, riemaangedreven hydrostatische transmissie.

Mechanische opbouw

De machine is voorzien van tweewielaandrijving en wordt bestuurd via een handmatig stuursysteem. Het ontwerp kenmerkt zich door een open bestuurdersplatform. De tractor heeft een wielbasis van 109 cm, een totale lengte van 154 cm en een breedte van 83 cm. Het eigen gewicht van de machine bedraagt 304 kg.

Elektrische installatie en PTO

Het elektrische systeem werkt op 12 volt en maakt gebruik van een startmotor/generator-combinatie voor het starten van de motor. De tractor is uitgerust met een onafhankelijke front-aftakas (PTO), die wordt bediend via een elektrische koppeling, wat de inzetbaarheid van diverse werktuigen mogelijk maakt.

Werktuigen en uitrusting

Dit model kan worden uitgerust met verschillende maaidekken in de maten 36, 42 of 48 inch. Voor het koppelen van getrokken werktuigen is optioneel een 'sleeve hitch' beschikbaar.

Conclusion

De Ford 120 is een compacte en functionele machine, bij uitstek geschikt voor gazononderhoud en lichte tuinwerkzaamheden waar wendbaarheid en eenvoudige bediening vereist zijn.

Productie-informatie van de Ford, 120

  • Garden tractor
DistributorFord
FabrikantJacobsen

Afmetingen en bandeninformatie van Ford, 120

Wielbasis109 cm
Gewicht304 kg
Hoogte (stuurwiel)99 cm
Lengte154 cm
Breedte83 cm
Gazon/gras voor4.80-8
Gazon/gras achter6.00-12

Motorspecificaties van Ford, 120

  • Kohler K301
  • Luchtgekoeld
  • Benzine
  • 1-cilinder
Oliecapaciteit2.4 L
Displacement29.07 ci
LuchtfilterDroog
Boring/Slag86 x 83 mm
Startspanning (volt)12
Startmotor/StarterElektrisch
Vermogen (bruto)8.9 kW

Transmissie-informatie van de Ford, 120

Transmissievarianten 1

TypeRiemaangedreven tandwiel
Versnellingen4 vooruit en 1 achteruit

Transmissievarianten 2

TypeBelt-driven hydrostatic
VersnellingenTraploos vooruit en achteruit
  • 4-versnellingsbak
  • Hydrostatisch

Mechanische specificaties van de Ford, 120

  • Tweewielaandrijving
  • Manual steering
  • Open bestuurdersplatform.

Vermogensinformatie van de Ford, 120

Front PTOOnafhankelijk
KoppelingElektrisch

Driepuntshefinrichting van Ford, 120

TypeSleeve hitch (optional)

Elektrisch systeem van Ford, 120

GroundNegative
Charging systemStarter-generator
Battery volts12

Positionering

Met 1967 - 1971 pk bevindt de Ford 120 zich net boven de 140 (14 pk) in het Ford-gamma.

Veelgestelde vragen

Hoeveel pk heeft de Ford 120?

De Ford 120 levert 1967 - 1971 pk.

In welke jaren werd de Ford 120 geproduceerd?

De Ford 120 werd geproduceerd in 12hp.

Welke transmissie gebruikt de Ford 120?

De Ford 120 gebruikt een Riemaangedreven tandwiel-transmissie.

Vergelijk de Ford 120 met een ander model